• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Potrzebujemy Waszego czasu, serca i rąk

  s. Adela Gac CSSJ

  dodane 12.10.2017 13:00

  Siostry józefitki z Tuchowa otworzyły drzwi swojego domu, zapraszając do włączenia się w dzieła, które tam prowadzą.

  "Otwórzmy dziś na świat szeroko nasze drzwi, by trafić do nas mógł, kto zechce przyjść…” – tak śpiewamy w jednej pieśni ku czci św. Józefa, patrona zgromadzenia. Potraktowałyśmy na serio te słowa i 11 października 2017 roku otworzyłyśmy drzwi naszego Domu – mówi s. Pacyfika Pławecka, józefitka.

  Na zaproszenie odpowiedziało wiele grup zorganizowanych z pobliskich szkół oraz osoby prywatne. Tego dnia goście zwiedzali prowadzone pod jednym dachem Niepubliczne Przedszkole i Dom Pogodnej Jesieni, a w im świetlicę, salę terapii zajęciowej, sale rehabilitacji i pokoje osób leżących z wyposażoną w nowoczesny sprzęt łazienką.

  W części mieszkalnej sióstr zwiedzający mogli wejść za klauzurę, by zobaczyć m.in. furtę, rozmównicę, kapitularz, dormitarz i refektarz, gdzie czekały na nich pyszne ciasteczka z zakonnej kuchni. Nie zabrakło chwili osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz uczczenia relikwii św. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela zgromadzenia. W intencji uczestników Dnia Drzwi Otwartych i składanych próśb odprawiona zostanie Msza św. 22 października o 10.30.

  W intencji uczestników Dnia Drzwi Otwartych i składanych próśb odprawiona zostanie Msza św. 22 października o godz. 10.30   W intencji uczestników Dnia Drzwi Otwartych i składanych próśb odprawiona zostanie Msza św. 22 października o godz. 10.30 s. Adela Gac CSSJ Korzystając z okazji, zarząd Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, działającej od 4 lat przy DPJ – zachęcał gości do włączenia się w ideę wolontariatu, prezentując dotychczasową działalność.

  – Jeżeli fascynuje Was człowiek, to tu jest to miejsce i ten czas, nie zwlekajcie! My potrzebujemy Waszego czasu, serca i Waszych rąk! – mówiła do młodych prezes Fundacji Zdzisława Krzemińska.

  Zapraszamy więc do nas!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół