• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • W doborowym towarzystwie

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 01.11.2017 06:00

  Pleśną opanowali święci. Z okazji 1 listopada odbyły się tam Korowód Świętych i czuwanie przy relikwiach.

  W dawnym drewnianym kościele w Pleśnej, który w 1936 roku został przeniesiony do Woli Żelichowskiej, czczony był obraz przedstawiający tajemnicę świętych obcowania.

  W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, których kult żywy jest w Pleśnej do tej pory, odbył się w miejscowości korowód świętych połączony z czuwaniem przy relikwiach, modlitwą różańcową i Mszą św.

  Za świętych przebrali się dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież, a także dorośli. Zawiązanie wspólnoty odbyło się w budynku szkoły podstawowej w Pleśnej.

  - To wspólne przedsięwzięcie szkoły, rodziców, grupy apostolskiej i parafii. Świetna okazja do integracji i edukacji - mówi dyrektor szkoły Agnieszka Stasik.  

  Posłuchaj dyrektor szkoły:

  Ze szkoły dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wyruszyły do kościoła parafialnego. Tu zostały powitane przez bp. Leszka Leszkiewicza, ks. proboszcza i wiernych, którzy licznie zebrali się na wieczorne czuwanie ze świętymi.

  Złożyły się na nie modlitwa różańcowa, Litania do Wszystkich Świętych oraz Msza św. pod przewodnictwem bp. Leszka Leszkiewicza.

  - Naśladujmy świętych w czterech sprawach: w słuchaniu słowa Bożego, w modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w dobrej spowiedzi świętej. Pan Bóg przygotował dla nas niebo i czeka na nas. Nikogo nie wykluczył, ale potrzeba naszej wiary, miłości, życia w łasce Bożej, by to zaproszenie przemieniło się w szczęśliwą wieczność - mówił w homilii biskup.

  Posłuchaj bp. Leszkiewicza:

  Dla Eweliny Korygi z grupy apostolskiej, która była współorganizatorem wydarzenia, być człowiekiem świętym, to być radosnym, odważnym, idącym na peryferia życia i tam głoszącym ewangelię. - To być Bożym szaleńcem - podkreśla dziewczyna. 

  Posłuchaj Eweliny:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół