• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Linia życia

  ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

  dodane 13.12.2017 15:02

  Ruszyła Synaj.tv. Młodzi będą opowiadać młodym o wartościach.

  W siedzibie tarnowskiej KANY odbyła się inauguracja działalności Synaj.tv. Medium tworzone przez młodych dla młodych jest efektem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

  - Nie możemy przespać czasu i zaniedbać okazji, by głosić innym Chrystusa. Dlatego musimy wykorzystać dostępne nam środki przekazu, by to robić. Zwłaszcza wobec młodych - mówił bp Andrzej Jeż.

  Synaj.tv tworzy na razie grupa 20 młodych osób. To licealiści, studenci, zaangażowani w życie Kościoła ludzie.

  - Z naszą propozycją idziemy do młodych, by mówić im o wartościach, o tym, że trzeba żyć głębiej, nie bać się zadawać trudnych pytań. Po prostu, żeby ludzie młodzi zeszli z kanapy i zaczęli patrzeć na świat innym oczami - mówi Bernadetta Cich, koordynatorka projektu.

  Na początku dziennikarze Synaj.tv będą tworzyć krótkie materiały filmowe, fotoreportaże i teksty informacyjne.

  - Będziemy pokazywali nie tyle wydarzania, ale problem, jaki sygnalizują. Chcemy także szukać świadków, ludzi młodych i starszych, którzy mogą inspirować innych do głębszego, lepszego życia, działania, aktywności - wyjaśnia pani Bernadetta.

  W dalszych planach grupa Synaj.tv chce tworzyć cykle filmowe, dostępne szczególnie na smartfonach. Marzeniem jest streaming, czyli nadawanie programów w sieci.

  Wizja telewizji młodych dla młodych jest pokłosiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nad jej realizacją czuwają Wydział Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii, KANA oraz UPJPII w Krakowie.

  - Młodzi mają wiele talentów i potencjał, którego nie można zmarnować. Dlatego pomagamy im doskonalić umiejętności, poszerzać horyzonty, dawać narzędzia do opowiadania o wartościach - mówił na inauguracji ks. prof. Michał Drożdż, kierownik katedry mediów i komunikacji społecznej UPJPII w Krakowie.

  Synaj.tv ma już swoją stronę, którą możecie zobaczyć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół