GN 47/2020 Archiwum

Sanktuaryjne namioty

To wyjątkowa metropolia – obszarowo niewielka, ale duchem ogromna.
Nie ma tu anonimowości, a wszystkich łączy bł. Karolina. 


Od trzech lat w Zabawie rozbijane jest Miasteczko Modlitewne. Trwa dziewięć dni – jak nowenna, a przyjeżdżają do niego młodzi z całej Polski. 


Patrycja Wigurska-Bąk 


z Radłowa, członek Zarządu Diecezjalnego Katolic-
kiego Stowarzyszenia Młodzieży, organizator Miasteczka Modlitewnego 
– Miasteczko Modlitewne to inicjatywa zainspirowana życiem i świadectwem bł. Karoliny. To czas i miejsce, w którym można zmienić swój pogląd na modlitwę. Adresowane jest do osób, które chcą bliżej poznać naszą patronkę, a także zagubionych i mających problemy. Miasteczko wymyślił ks. Zbigniew Kucharski, asystent KSM-u
w Polsce. Pierwsze miasteczko rozbito w 2010 roku, kolejne rok temu w lipcu, najbliższe będzie składało się z dwóch etapów – najpierw trzy dni w czerwcu, podczas obchodów 25. rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny, kolejne sześć w lipcu. 
Młodzi ludzie, śpiąc pod namiotem na terenie sanktuarium, mają czas na formację, modlitwę oraz zabawę.

To wspaniała i wyjątkowa okazja, by pobyć z Karoliną, dotknąć jej sarkofagu, porozmawiać z błogosławioną i zastanowić się nad swoim życiem. Młodzi lgną do niej – było to widać chociażby podczas ubiegłorocznej, całonocnej adoracji. Ja też podziwiam Karolinę i chcę ją naśladować w swoim życiu, a miasteczko mi w tym pomaga.

z Woli Rzędzińskiej, od 8 lat
w KSM, uczestniczka Mia-
steczka Modlitewnego
– W Miasteczku Modlitewnym uczestniczę od samego początku. Dla mnie to czas na głęboką modlitwę i spotkanie z Bogiem. Przy okazji to również możliwość poznania rówieśników. Podobają mi się noclegi w namiocie i śniadania w stodole koło kościoła. Ważny jest czas na formację, ale i na zabawę. Wszystko jest tu nakierowane na bł. Karolinę, to ona nas do siebie zaprasza. U niej zaś podoba mi się prostota, z jaką żyła, zaufanie Bogu i głębia modlitwy. Jest taka nasza, a przez to bliska.•

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama