Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jubileusz "Jamnej"

Od 20 lat działa na górze Jamna niedaleko Zakliczyna dominikański ośrodek duszpasterski.

 

 

Od 20 lat istnieje na Jamnej koło Zakliczyna Dominikański Ośrodek, którego założycielem i organizatorem jest charyzmatyczny o. Jan Góra.

 

- Jamna łączy w sobie cudowne pejzaże, spokój z dala od miejskiego zgiełku i Matkę Niezawodnej Nadziei, która każdego wysłucha – mówi ojciec Góra. Świętowanie rozpoczęło się już 14 sierpnia Radosnym Pogrzebem Matki Bożej. Wieczornej Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest na Jamnej dniem odpustu. Przed Eucharystią odbył się Apel Poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy batalionu „Barbara”, których pomnik stoi niedaleko wejście do kościoła. Po Eucharystii zaś uczestnicy uroczystości zatańczyli polonez na 500 par.

- 20 lat temu ojciec Jan Góra otrzymał wzgórze z opuszczoną szkołą. W miejscu masakry z czasu II wojny światowej, dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej rzeszy ludzi dobrej woli, przedsiębiorców i młodzieży z Poznania i całej Polski udało się zbudować Ośrodek, będący własnością poznańskich Dominikanów, który przyciąga i kształtuje młodych – mówi Franciszek Wołoch, rzecznik Spotkań Młodych Lednica 2000. - Jamna ma być miejscem pamięci o przeszłości, gdzie formowane są przyszłościowe kadry Polski – dodaje o. Góra.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama