Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowe boiska w Borzęcinie

 

Dotychczas miejscowe boisko służyło piłkarzom. Dzięki inwestycji obok boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy pojawiły się boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, kort tenisowy z oświetleniem. Wybudowano również amfiteatr z szatniami, trybunę sportową, wykonano ogrodzenie, zainstalowano siłownię na wolnym powietrzu.

Inwestycja przebudowy, rozbudowy i modernizacji kompleksu sportowego w Borzęcinie-Borku stanowiła jeden z elementów projektu „Przebudowy i budowy obiektów rekreacyjno-sportowych na terenie gminy Borzęcin”, w ramach którego prowadzone są również prace przy budowie kompleksów sportowych przy Zespołach Szkół w Bielczy i Przyborowie. Nakłady na przebudowany obiekt sportowy w Borzęcinie-Borku zamknęły się kwotą ponad 3 mln 700 tys. zł.

- Projekt budowlany dla realizacji przedsięwzięcia opracowano przed trzema laty. Po uzyskaniu dofinansowania z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego uruchomiliśmy procedurę przetargową - mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Kilka tygodni temu Polski Klub Infrastruktury Sportowej z siedzibą w Warszawie, przyznał obiektowi w Borzęcinie tytuł „Boisko na Medal”. - Wyróżnienie to potwierdza wysoki standard naszego obiektu – dodaje wójt Kwaśniak. W czasie uroczystości otwarcia odbył się mecz ligi okręgowej piłki nożnej, w którym miejscowy Sokół podejmował Iskrę Tarnów. Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła 3:1.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma