Nowy numer 48/2020 Archiwum

Czas na trudne strony Biblii

2 września rozpoczyna się kolejny cykl wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego.

Wykłady emitowane będą w każdą niedzielę o godz. 14.30 na antenie diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz, a powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 10 oraz po godz. 20. W tym semestrze prowadzącymi będą: ks. dr hab. Michał Bednarz, ks. dr Robert Głuchowski, ks. dr hab. Piotr Łabuda oraz ks. dr Mirosław Łanoszka.

– Przybliżymy słuchaczom szczególnie te stronice Pisma Świętego, które sprawiają trudności – mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda, wykładowca i pomysłodawca studium.

Tegoroczną nowością studium jest też lectio divina. Odbywać się będzie w każdy pierwszy piątek miesiąca w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie. Początek o godz. 19.30. Z wykładami studium będzie również związany konkurs o tematyce biblijnej.

W gronie studentów są nie tylko nasi diecezjanie. – Rozpoczęliśmy kolejny semestr wykładów. Kilka miesięcy temu, gdy mieliśmy jeszcze licznik, było 1500 pobrań wykładów z naszej strony internetowej. To oznacza, że do studium zapisało się przynajmniej 1500 osób. W tym gronie są nie tylko tarnowianie i Małopolanie. Bardzo dużo osób jest z Warszawy i Katowic. Przychodzi też korespondencja z Wiednia i innych krajów – zauważa ks. P. Łabuda.

Zapisy na studium: studiumbiblijne@diecezja.tarnow.pl lub BIBLOS, Studium Biblijne, plac Katedralny 6, 33-100 Tarnów. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, parafię zamieszkania i adres do korespondencji.

Organizatorami studium biblijnego są diecezja tarnowska i Tarnowski Oddział Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama