GN 32/2018 Archiwum

1 procent serca

O prawie 125 tys. zł więcej niż przed rokiem otrzymała od podatników Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Ponad 1 milion 52 tys. zł to kwota, jak zasiliła Caritas naszej diecezji. Fundusze pochodzą z 1 procenta. –Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1 procent podatku dla Caritas Diecezji Tarnowskiej. Pieniądze będą bardzo dobrze wykorzystane, trafią do osób potrzebujących, a my będziemy się starać, by je sprawiedliwie rozdzielić, aby wszyscy, którzy są w potrzebie otrzymali pomoc" - podkreśla ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie działalności Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie, pomoc podopiecznym Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Wsparcie otrzyma hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Grybowie i Dom Emerytów - Placówka Pielęgnacyjno-Opiekuńcza w Tarnowie. Pomoc trafi także m.in. do Marcina z Jazowska, który w czerwcu uległ poważnemu poparzeniu spiesząc na ratunek swojej mamie. Caritas wspiera też potrzebujących w zakupie leków oraz pomaga sfinansować kosztowne operacje, które ratują życie. W planach jest także doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych oraz dofinansowanie działalności świetlic profilaktyczno-opiekuńczych „Lumen".

Swój jeden procent podatku przekazali nie tylko mieszkańcy naszej diecezji, ale również mieszkańcy Namysłowa, Tarnowskich Gór, Pruszkowa oraz Grójca.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma