Nowy numer 48/2020 Archiwum

V Forum Inwestycyjne

Przed rozpoczęciem krynickiego Davos przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów i świata polityki spotkali się w Tarnowie.

Już po raz piąty odbyło się Forum Inwestycyjne, które bezpośrednio poprzedza Forum Ekonomiczne w Krynicy. W tym roku głównymi tematami wykładów i dyskusji były transformacja przemysłu chemicznego, poszukiwanie kierunków przekształceń w gospodarce w najbliższej dekadzie oraz koncentracja państwa na najważniejszych sektorach gospodarki. – Rynek chemiczny w Europie Środkowo-Wschodniej przechodzi głębokie przemiany. Charakterystyczne są koncentracja produkcji, konsolidacja i globalizacja rynków. Coraz silniejsza grupa kapitałowa Azotów Tarnów buduje mocną przewagę konkurencyjną, chce być liderem. To poważna firma z nazwą Tarnów widoczna w środowisku, obecna w indeksie Respect – mówi prezes Jerzy Marciniak.

Partnerem forum jest, obok województwa małopolskiego, tarnowskich Azotów i innych instytucji, firma Tauron. – Energetyka to jeden z dominujących sektorów gospodarki. Takich, które zawsze będą funkcjonować, które przetrwają największe kryzysy. Mądrość polega na racjonalnym inwestowaniu i nadzorze – dodaje prezes Tauronu Polska Energia Dariusz Lubera.

Gościem specjalnym spotkania był m.in. Günter Verheugen, przez wiele lat zasiadający w Komisji Europejskiej.

Podczas uroczystej gali w tarnowskim teatrze rozdano nagrody Inwestora i Inwestycji Roku Europy Środkowo-Wschodniej. W pierwszej kategorii otrzymał Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi w Lublinie, zaś w drugiej Elektrownia Bełchatów II Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Gospodarzem Forum był prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, zaś organizatorem Instytut Wschodni.

Goście tarnowskiego spotkania udali się po jego zakończeniu do Krynicy, gdzie do 6 września potrwa Forum Ekonomiczne.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama