Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odkryte piękno

Wiele kościołów w diecezji jest ostatnimi laty poddawanych remontom i renowacjom. Od dziś kolejna świątynia będzie cieszyć oczy i serce.

Bp Andrzej Jeż poświęcił odrestaurowane częściowo wnętrze sanktuarium Matki Bożej Chorzelowskiej Królowej Rodzin. Gruntowna odnowa objęła XVII-wieczną nastawę ołtarza głównego, gdzie umieszczony jest łaskami słynący obraz. Poddano konserwacji także obrazy Matki Bożej, Wszystkich Świętych i św. Tekli oraz ołtarze na wota. Oczyszczone zostały również obrazy na ścianach wraz z ornamentalną polichromią, którą w 1956 roku wykonał Ludwik Czajkowski. – Prace wokół świątyni, ścian zewnętrznych i środka trwają już 10 lat. Wnętrze jest odnawiane od lat dwóch – mówi ks. prał. Andrzej Rams, proboszcz i kustosz sanktuarium.

Poświęcenie miało miejsce nie tylko w związku z zakończonymi pracami. Zostało włączone w obchody odpustu ku czci Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej narodzenia. W wieczornej Mszy św. wzięły udział małżeństwa, które w tym roku obchodziły rocznice ślubu. – Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie dziękujemy za dar atmosfery nazaretańskiego domu w domach i rodzinach waszej parafii. Dziękujemy szczególnie za obecnych tutaj małżonków, którzy świętują różne jubileusze życia małżeńskiego. To piękne świadectwo dla współczesnego świata, który unika tego, co trwałe i co wymaga poświęcenia – mówił w homilii bp Jeż.

Ogółem zaproszono 310 par małżeńskich, w tym 3 pary obchodzące 60. rocznicę ślubu i 15 par z 50-letnim stażem wspólnego życia. Małżonkowie odnowili podczas Mszy św. ślubne przyrzeczenia.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL