Nowy numer 28/2018 Archiwum

Via Dolorosa w Przydonicy

W nowym kościele sanktuaryjnym została uroczyście erygowana Droga Krzyżowa.

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, biskup tarnowski Andrzej Jeż uroczyście poświęcił stacje Drogi Krzyżowej, które będą ułatwiały parafianom i pielgrzymom przeżywanie męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. – Stacje są drewnianymi płaskorzeźbami. Zostały ufundowane przez prywatnych darczyńców. Kiedy ogłosiłem w parafii, że można przyczynić się do powstania Drogi Krzyżowej w nowym kościele, ludzie bardzo chętnie odpowiedzieli na mój apel. Było tylu gotowych do pomocy darczyńców, że trzeba by było powiększyć liczbę stacji – uśmiecha się ks. Janusz Szczypka, proboszcz przydonicki i kustosz sanktuarium, który jest bardzo wdzięczny wszystkim fundatorom.

Budowa nowego kościoła sanktuaryjnego rozpoczęła się 14 lat temu. Obecnie trwa doposażanie jego wnętrza, by jak najlepiej służyło modlitwie mieszkańców i pielgrzymów. - Tłumnie przychodzą na odpusty, ale też bywa, że przyjeżdżają prywatnie, modląc się nawet pod zamkniętymi już drzwiami świątyni – dodaje kustosz, zapraszając do nawiedzenia obrazu Przydonickiej Pani. Jej łaskami słynący obraz znajduje się obecnie w nowej świątyni, gdyż stara, z XVI wieku, jest właśnie remontowana i pieczołowicie odnawiana.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma