Nowy numer 32/2018 Archiwum

Nowi mistrzowie

Już wiadomo, która z drużyn pojedzie do Hiszpanii w nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca.

Zakończyła się XII edycja turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Wielki finał, największy w Europie pod względem liczby grających dzieci, zaliczany jako mistrzostwa Polski U-10, miał miejsce w Ostródzie. Zwycięzcami zostały drużyny chłopców i dziewcząt z województwa małopolskiego. Oprócz tytułu mistrzów w kategorii U-10 pojadą na mecz Hiszpania – Francja do Madrytu. – Wielkim sukcesem jest to, że w turnieju zagrało już ponad 100 tys. dzieci z całej Polski. Niezaprzeczalną wartością były obozy, na których udało się popracować z młodymi piłkarzami, a oni mogli się czegoś nauczyć – mówi Tomasz Zabielski, koordynator turnieju z ramienia PZPN.

Nie powiodło się tym razem drużynom z Małopolski, choć dziewczynki zajęły 4 miejsce, zaś chłopcy miejsce 5. Na pocieszenie najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Tomasiak, reprezentująca nasze województwo.

Organizatorem turnieju jest firma Tymbark we współpracy z PZPN.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma