GN 32/2018 Archiwum

Brąz z kortu

Z zakończonych kilka dni temu w Krakowie I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie ks Krzysztof Jarmuła, proboszcz ze Staszkówki koło Ciężkowic przywiózł brązowy medal.

- Ta sportowa inicjatywa ma na celu wypromowanie w środowisku kapłańskim i zakonnym tenisa, jako wartościowej dyscypliny sportu, która propaguje zdrowy tryb życia – mówi ks. prał. Józef Caputa z Krakowa, organizator mistrzostw.

Jan Paweł II, kiedy spotykał się ze sportowcami mówił: Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.

- Myślę, że dotyczy to także tych, którzy sport uprawiają amatorsko, ale traktują go poważnie – podkreśla ks. Krzysztof Jarmuła, proboszcz ze Staszkówki koło Ciężkowic, który w Mistrzostwach zajął w grze pojedynczej 3 miejsce w swojej kategorii. Grywa w tenisa wtedy, kiedy ma wolny czas. Jak mówi to jest gra rozwojowa, trzeba się poruszać, zmęczyć fizycznie, ale jest wymagająca także psychicznie. – Trzeba mieć jakąś pasję, a tenis jest zdrowym hobby, które wnosi wiele pozytywnych elementów w życie, także kapłańskie – mówi ks. Jarmuła.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Sosna
    20.05.2018 15:25
    A ksiądz Krzysztof Jarmuła to "wypisz wymaluj" cały ŚP. JAN PAWEŁ II. Powinien dostać rolę w filmie. Podejrzewam, że deja vu ogarnęło by wszystkich. Tak jak mnie na mszy prymicyjnej naszego księdza Marcina Patera.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma