Nowy numer 48/2020 Archiwum

Brąz z kortu

Z zakończonych kilka dni temu w Krakowie I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Księży w Tenisie ks Krzysztof Jarmuła, proboszcz ze Staszkówki koło Ciężkowic przywiózł brązowy medal.

- Ta sportowa inicjatywa ma na celu wypromowanie w środowisku kapłańskim i zakonnym tenisa, jako wartościowej dyscypliny sportu, która propaguje zdrowy tryb życia – mówi ks. prał. Józef Caputa z Krakowa, organizator mistrzostw.

Jan Paweł II, kiedy spotykał się ze sportowcami mówił: Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.

- Myślę, że dotyczy to także tych, którzy sport uprawiają amatorsko, ale traktują go poważnie – podkreśla ks. Krzysztof Jarmuła, proboszcz ze Staszkówki koło Ciężkowic, który w Mistrzostwach zajął w grze pojedynczej 3 miejsce w swojej kategorii. Grywa w tenisa wtedy, kiedy ma wolny czas. Jak mówi to jest gra rozwojowa, trzeba się poruszać, zmęczyć fizycznie, ale jest wymagająca także psychicznie. – Trzeba mieć jakąś pasję, a tenis jest zdrowym hobby, które wnosi wiele pozytywnych elementów w życie, także kapłańskie – mówi ks. Jarmuła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama