Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jak się jeździ?

Największe w Polsce badanie ruchu i zachowań komunikacyjnych mieszkańców rozpocznie się w październiku w województwie małopolskim.

W Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa na temat przedsięwzięcia, jakim będzie październikowe badanie ruchu i zachowań komunikacyjnych mieszkańców w województwie małopolskim.

Ankieterzy przeprowadzą w sumie około 4 tys. wywiadów. Zapukają do mieszkań, przy drogach krajowych i wojewódzkich zapytają kierowców, będą też rozmawiać z pasażerami zbiorowych środków komunikacji, zwłaszcza pociągów.

Osoby przeprowadzające ankietę będą miały list od marszałka oraz specjalną legitymację. Na drogach ankieterzy będą specjalnie oznakowani. Kierowcy zostaną poproszeni o zjechanie do wskazanego miejsca i udzielenie odpowiedzi na pytania. Będą one dotyczyły m.in. skąd jadą, jaki jest cel podróży i jak często podróżują, dlaczego wybrali ten a nie inny środek transportu. Oprócz przeprowadzanych ankiet w 28. punktach Małopolski, będzie również badane natężenie ruchu na głównych trasach województwa.

Na podstawie badań zostanie sporządzony Plan transportowy województwa małopolskiego. – Liczymy, że wyniki badań przyczynią się do poprawy transportu w Małopolsce, że będzie on lepszej jakości, bardziej zintegrowany i spełniający oczekiwania mieszkańców województwa – powiedział wicemarszałek Roman Ciepiela.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma