Nowy numer 48/2020 Archiwum

Strażnicy Serca przejdź do galerii

Ich misją w Kościele jest wynagradzanie za grzechy innych.

Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa spotkali się na dorocznej pielgrzymce w kościele pw. Matki Bożej z Gaudalupe w Nowej Jastrząbce. – Nasza grupa liczy 44 osoby, tu jest nas 24. Co miesiąc spotykamy się na pierwszopiątkowej adoracji, losujemy bilety zelatorskie, czyli specjalne modlitwy, mamy Msze św. i adoracje wynagradzające. Każdy członek Arcybractwa ma wybraną codziennie godzinę czuwania, niekoniecznie musi się modlić, ale może ofiarować swoją pracę lub cierpienie jako wynagrodzenie za grzechy Sercu Bożemu – mówi Maria Kara, która przyjechała z grupą ze Świebodzina.

Bogaty program modlitewny pielgrzymki rozpoczął Różaniec, po nim Mszę św. celebrował bp Andrzej Jeż wraz z kilkudziesięcioma księżmi, opiekunami grup Arcybractwa. – Jako członkowie honorowej straży podejmujecie dzieło modlitwy i wynagradzania za grzechy tych, którzy nie chcą z nimi zerwać. Pełniąc różne zadania życiowe, staracie się być codziennie przy Sercu Jezusa, na wzór pierwszej straży, która nie opuściła Go na Golgocie – Maryi, św. Jana i św. Marii Magdaleny. Dziękuję wam za to, że stoicie sercem pod krzyżem Chrystusa dla dobra Kościoła i tych, którzy są obojętni na Boga, którzy Go wyrzucają poza nawias życia – mówił w homilii biskup tarnowski.

Pasterz podziękował ks. Romanowi Miareckiemu, dotychczasowemu dyrektorowi diecezjalnemu Arcybractwa, za 14 lat opiekowania się grupami straży honorowej. Nowym dyrektorem został ks. Stanisław Łątka, proboszcz parafii Nowa Jastrząbka. – Zaprosiłem wszystkich członków straży do mojej parafii jako nowy dyrektor. W Roku Wiary nie planujemy jakichś nadzwyczajnych akcji, bo zawsze trzeba czynić to, co robią członkowie Arcybractwa. Jej zadania to: modlitwa, wynagradzanie za grzechy i pogłębianie swojej więzi z Jezusem. Grupa w mojej parafii liczy 30 osób.

Poszczególne grupy z parafii przybyły do Nowej Jastrząbki z pocztami sztandarowymi. W sumie w tegorocznej pielgrzymce wzięło udział około 400 osób z całej diecezji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama