Nowy numer 48/2020 Archiwum

Audycjobranie w RDN

Kilkanaście nowych programów przygotowały na jesień Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Programy promujące młode zespoły z Małopolski i Podkarpacia, audycje o poezji śpiewanej oraz muzyce ludowej to niektóre nowości na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Nowa ramówka startuje od poniedziałku 24 września – Będzie to jesienne audycjobranie, tak jak jest owocobranie i grzybobranie – mówi Mirosław Biedroń, dyrektor Biura Promocji RDN Małopolska.

Najwięcej zmian znalazło się w ramówce po godzinie 17.00. Wówczas startują nowe programy autorskie. M.in. w środy o 17.10 ze słuchaczami spotka się Włoch z urodzenia, tarnowianin z wyboru Raffaele Esposto. – Po raz pierwszy w historii radia zaprosiliśmy do prowadzenia audycji cudzoziemca – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor rozgłośni. W audycji „Muzyczne Spaghetti” Raffaele wraz ze swoją małżonką przybliżać będzie muzykę oraz kuchnię włoską. Nie zabraknie dobrych i sprawdzonych włoskich przepisów.

Dużo nowości jest także po 21.00. W poniedziałki o tej porze zapraszać będzie Rafał Huszno – prowadzący w radiu program „Leci z górki”, wokalista i lider zespołu Totentanz. W jego nowej audycji „Demogram” znajdzie się miejsce na piosenki młodych zespołów z Małopolski i Podkarpacia, które do tej pory nie mogły się „przebić” do innych rozgłośni. Program będzie miał formę listy przebojów i ma prezentować różne gatunki muzyczne. W „Demogramie” będą także rozmowy z młodymi wykonawcami.

W niedzielny poranek po 8.00 po raz pierwszy w historii rozgłośni wystartuje „Folkowa Lista Przebojów” prowadzona przez Andrzeja Zarycha, od lat zajmującego się popularyzowaniem i dokumentacją nagrań zespołów ludowych działających głównie w regionie sądeckim. –  Zarówno w Małopolsce, jak i na Podkarpaciu jest mnóstwo zespołów grających muzykę ludową i one też nie mają promocji – zauważa dyrektor radia.

W jesiennej ramówce nie zabraknie również nowych programów ewangelizacyjnych. -- W związku z rozpoczynającym się Rokiem Wiary będzie czytamy Katechizm Kościoła Katolickiego, a w odpowiedzi na prośby wielu słuchaczy w środy po 21. 00 pojawi się audycja „Idź precz, szatanie” – dodaje ks. J. Miszczak. Na pytania radiosłuchaczy będzie odpowiadał egzorcysta ks. Stefan Irla. Z kolei w niedzielę własną audycję „Poślij mnie” będzie miało Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz są rozgłośniami diecezji tarnowskiej.

 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama