Nowy numer 32/2018 Archiwum

Trzykrotny złoty jubileusz

Kościół w Radgoszczy obchodzi 150. rocznicę konsekracji.

Kościół parafialny pw. św. Kazimierza w Radgoszczy został konsekrowany 150 lat temu przez biskupa tarnowskiego Józefa Alojzego Pukalskiego. – Dedykacja świątyni miała miejsce 8 lipca 1862 roku. Nasz kościół jest jednym z największych drewnianych kościołów w Małopolsce – mówi ks. dr Marek Łabuz, proboszcz.

Parafia przygotowywała się do jubileuszu materialnie i duchowo. Od czterech lat trwał generalny remont świątyni, który dobiegł końca. – Przygotowaniem duchowym były misje parafialne, które przeprowadził ks. Artur Ważny z Tarnowa Mościc. Ludzie przychodzili tłumnie. Kilka osób podjęło podczas tych misji wysiłek abstynencji, wiem również, że kilka par małżeńskich, które miały już w sądzie rozprawy rozwodowe, odstąpiło od zamiaru rozejścia się. Jubileusz chcemy zakończyć w przyszłym roku renowacją misji świętych – dodaje ks. proboszcz.

Główna uroczystość jubileuszowa odbyła się 23 września. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który podczas Eucharystii konsekrował nowy stół ołtarzowy, poświęcił stary ołtarz główny i ołtarze boczne, a także polichromię. – Gratuluję wam, drodzy, pięknego kościoła, który odnowiliście tak ofiarnie. Życzę, by równie piękny był Kościół żywy, zbudowany z waszej wiary, nadziei i miłości – powiedział bp Jeż.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma