Nowy numer 48/2020 Archiwum

Uczelnie na klęczkach

Choć zajęcia ruszą 1 października, to już dziś wykładowcy i studenci tarnowskich szkół wyższych modlili się w katedrze na rozpoczęcie nowego roku nauki.

Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Jest taki dobry rodzaj zmęczenia, które odczuwa się po wykonanej pracy, po dobrze spełnionym zadaniu. Wtedy, pomimo utrudzenia, doświadcza się wewnętrznej radości, satysfakcji i szczęścia. U progu nowego roku akademickiego pragnę wam życzyć takiego właśnie dobrego utrudzenia, które wlewa w serce człowieka pokój i daje poczucie dobrze wykorzystanego daru czasu. Pragnę wam także życzyć entuzjazmu – a słowo to pochodzące z języka greckiego, oznacza dosłownie „zanurzenie w Bogu”, „owładnięcie przez Boga”. Niech zatem ten Boży entuzjazm, ta ogarniająca umysł Boża pasja, wypełnia wszystkie sfery waszego życia: zarówno sferę zdobywania wiedzy, rozwijania swoich talentów, podnoszenia kwalifikacji, jak również płaszczyznę budowania trwałych i dobrych relacji międzyludzkich oraz umacniania relacji z Tym, który jest w nas sprawcą wszelkiego chcenia i działania. Starajcie się budować mocny pomost waszej wiary, która przeprowadzi Was zwycięsko przez wszystkie próby i trudne doświadczenia życiowe – powiedział w homilii hierarcha.

W Eucharystii uczestniczyli, obok profesorów i studentów, przedstawiciele władz samorządowych Tarnowa oraz parlamentu.

Na terenie miasta działają m.in. Wydział Teologiczny UPJP II w Krakowie Sekcja Tarnów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama