Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dziesięć dni śmiechu

W Tarnowie rozpoczął się XVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2012. Spektaklom będzie towarzyszyć wiele imprez.

Miejscem festiwalowych zmagań jest tarnowski teatr im. Solskiego. - Szacujemy, że w ciągu dziesięciu dni teatr odwiedzi  około 6 tysięcy osób, a jak dodać do tego aktorów, twórców, wolontariuszy oraz tych, którzy marzą, by usiąść na poduszce na schodach, to pewnie przekroczymy tę liczbę - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny.

W ramach konkursu festiwalowego widzowie zobaczą siedem spektakli wykonanych przez zespoły z całej Polski. Imprezami towarzyszącymi będą wystawy plastyczne. Podczas festiwalu zbierane będą datki na rzecz Piotrka Radonia, 19-latka bez rąk i nóg z Dąbrowy Tarnowskiej, który próbuje właśnie rozpocząć studia informatyczne. Wolontariuszy z puszkami znajdziemy w miejscach prezentacji spektakli festiwalowych.

Pierwsza nagroda Talii 2012 to 15 tys. złotych, którą otrzyma najlepsze, zdaniem jury, przedstawienie. - Głównym partnerem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Sponsorem nagrody głównej jest grupa AZOTY Tarnów, a nagród indywidualnych - Deutsche Bank Polska. Mecenasem teatru od roku 2010 jest Karpacka Spółka Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie.

Festiwal  organizowany jest w ramach projektu Cztery Talie Roku. Wcześniej odbywały się: Talia bez barier, Mała Talia, Talia Korzenie i właśnie Festiwal Komedii. Wydarzenie jest współfinansowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Miasta Tarnowa  - informuje Agata Sądel z sekretariatu teatru. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama