GN 47/2020 Archiwum

Dziekani w Tarnowie

Coroczne, jesienne spotkanie zostało poświęcone obchodom Roku Wiary w diecezji tarnowskiej.

Zakończyło się jesienne spotkanie dziekanów, któremu przewodniczył bp Andrzej Jeż. W sesji uczestniczył również bp Wiesław Lechowicz. - Każdy rok w życiu parafii jest rokiem wiary, ale czasem można stracić z oczu tę perspektywę, stąd potrzeba wracania do spraw najważniejszych - podkreślał bp Jeż. Głównym tematem obrad były obchody Roku Wiary, który zostanie otwarty 11 października we wszystkich kościołach diecezji. - Powinniśmy w tym czasie skupić się na właściwym, godnym i pięknym przeżywaniu liturgii, na pogłębionej katechezie dorosłych, młodzieży i dzieci, na organizowaniu spotkań ze świadkami wiary - mówił ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, który prezentował założenia Roku Wiary i kalendarz diecezjalnych obchodów.

Księża dziekani wysłuchali również sprawozdania ks. dr. Władysława Szewczyka z działalności poradni "Arka". - "Arka" jest częścią Caritas Kościoła, niesie pomoc i pocieszenie, zwłaszcza w sprawach, w których zwyczajnie duszpasterze nie mogą pomóc i potrzebna jest specjalistyczna porada. Mamy ośrodki w Tarnowie, Bochni, Dębicy, Mielcu i Nowym Sączu. Informacji o nas można szukać u proboszczów oraz w internecie - mówił ks. Szewczyk. Jak zaznaczył, jest coraz więcej osób wymagających pomocy psychologicznej i duchowej.

Podczas spotkania została ogłoszona informacja, że ks. dr Jan Główczyk, kapłan diecezji tarnowskiej, został koordynatorem duszpasterstwa Polaków we Włoszech. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama