Nowy numer 48/2020 Archiwum

„Tak” cywilizacji życia

Do udziału w marszu zaproszeni są wszyscy diecezjanie.

W najbliższą niedzielę, 14 października odbędzie się w Mielcu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. -- Niech udział w marszu w Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Jan Paweł II papież rodziny”, będzie świadectwem naszej miłości i przywiązania do życia i rodziny – mówi ks. Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii.

Marsz jest to formą obrony życia. – Chcemy w ten sposób upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia. Chcemy też jasno i wyraźnie powiedzieć, że życie ludzkie na każdym etapie, począwszy od poczęcia aż do naturalnej śmierci, jest czymś bardzo wartościowym i godnym szczególnej ochrony. Jesteśmy zwolennikami cywilizacji życia i sprzeciwiamy się wszelkim formom ataków na nie. A ponieważ kolebką życia jest rodzina, konsekwentnie ukazujemy jej wartość i bierzemy ją w obronę przed tym wszystkim, co współcześnie jej zagraża i ją osłabia. Wierzymy bowiem, że zdrowa rodzina jest bezcennym skarbem każdego narodu – mówią organizatorzy.

Marsz to również święto rodzin. – Stanowi okazję, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Maszerujemy jednak również po to, by zwrócić uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagamy się tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. Podstawowym przejawem szacunku dla rodziny powinno być zaufanie, że mogąc konsumować owoce swojej pracy będzie czynić to roztropnie i odpowiedzialnie troszcząc się zarówno o potrzeby swoje jak i wspólnoty, w której żyje – podkreślają.

Program marszu:

12.00 – Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu

13.30 – początek Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny

15.00 – piknik rodzinny, m.in. koncert zespołu NEW LIFE’m (plac Armii  Krajowej)

18.00 – zakończenie

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama