Nowy numer 49/2020 Archiwum

Likwidacja sprawiedliwości?

Dwa sądy rejonowe na terenie diecezji tarnowskiej staną się wydziałami zamiejscowymi większych tego typu instytucji.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podpisał rozporządzenie w sprawie zniesienia niektórych sądów rejonowych. – Celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału polskich sędziów. Reorganizacja ta umożliwi prezesowi sądu rejonowego sprawniejsze zarządzanie pracą podległych mu sędziów i jeśli zajdzie taka konieczność skierowanie ich do orzekania w wydziałach, w których przykładowo występują braki kadrowe – wyjaśnia ministerstwo. Zniesione zostały te sądy, w których pracowało do 9 sędziów włącznie.

Według reformy struktury sądów rejonowych nic się nie zmieni w zniesionych placówkach poza… nazwą. – Nadal w tym samym miejscu obywatele będą mogli załatwić swoje sprawy, bez konieczności udania się do innego miasta. Nie będzie również przeszkód, by nadal działały kasy, czy biura podawcze – podkreśla Patrycja Loose, rzecznik prasowy ministerstwa.  

Na terenie diecezji tarnowskiej zostaną zniesione: Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej, który stanie się wydziałem zamiejscowym sądu w Tarnowie, Sąd Rejonowy w Muszynie, który będzie podlegał sądowi w Nowym Sączu. Zniesiony w Ropczycach Sąd Rejonowy stanie się wydziałem zamiejscowym sądu w Dębicy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama