Nowy numer 49/2020 Archiwum

Sukces diecezjan

Wręczenie nagród odbyło się w teatrze „Roma” w Warszawie podczas uroczystej gali.

Wyróżnienie UBI CARITAS oraz statuetkę św. s. Faustyny przyznaje dyrektor Caritas Polska po rozpatrzeniu zgłoszonych kandydatur przez kapitułę nagrody. – Poprzez uhonorowanie nagrodą UBI CARITAS pragniemy wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy włączają się w jej działalność i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących – podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: Darczyńca Caritas, Współpraca z Caritas oraz Świadectwo Caritas”. W kategorii „Darczyńca” i „Współpraca z Caritas” może zostać wyróżniona osoba lub instytucja spoza Caritas. Nagrodę w kategorii „Świadectwo” otrzymują pracownicy lub wolontariusze Caritas w Polsce. – Laureatem za rok 2011 w kategorii „Darczyńca” została – zgłoszona przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – firma  BRUK-BET Sp. z o.o. z Niecieczy, pokonując tak uznane marki, jak KRONOPOL Sp. z o.o. czy Grupę Producentów Owoców i Warzyw HORTUS. Również w kategorii „Świadectwo” laureatką została zgłoszona przez naszą Caritas Zofia Grodny z Nowego Sącza – informuje ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W uzasadnieniu Kapituła napisała m.in.: „Firma Bruk-Bet wspiera finansowo i materialnie działania Caritas Diecezji Tarnowskiej od 1999 roku. Jest znana w diecezji z działalności społeczno-kulturalnej, oświatowej i charytatywnej. To z jej  inicjatywy powstał amatorski teatr, zespół pieśni i tańca oraz chór, a ostatnio profesjonalny klub sportowy. Dwa lata temu Firma przejęła gminną szkołę i przekształciła ją w Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola. Caritas diecezjalna otrzymała wielokrotnie finansową i materialną pomoc, zwłaszcza przy budowie i rozbudowie Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych, Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie oraz magazynu w Wojniczu. Pomaga też materialnie wielu Parafialnym Oddziałom Caritas oraz mieszkańcom Niecieczy i okolic.

Zofia Grodny w Caritas przy parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu udziela się od 1962 r. (to już 50 lat nieprzerwanej działalności wolontarystycznej). Początkowo pomagała w przygotowaniu uroczystości parafialnych, później odwiedzała chorych, zanosząc im zawsze serdeczny uśmiech, dobre słowo, swój czas im poświęcony, a także w miarę możliwości paczki z pomocą materialną. Od początku lat 80. pomagała w rozprowadzaniu darów przysyłanych z zagranicy, przygotowywała z tych darów paczki dla ubogich w parafii i sama je roznosiła. Od czasu powstania Parafialnego Oddziału Caritas w 1990 roku jest do dzisiaj zastępcą przewodniczącego zarządu”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama