Nowy numer 28/2018 Archiwum

Z kraju wina i oliwy

To była 35 podróż zagraniczna chóru w jego 32-letniej działalności.

Podczas swojej XXXV trasy koncertowej we Włoszech i Słowenii chór dał dziewięć koncertów m.in. w Nazarje, Ajdovscina, Lokavec, Dostojna i w Wenecji. – Dla młodzieży szkolnej koncerty odbywały się w godzinach przedpołudniowych, wieczorem zaś dla wszystkich chętnych – mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrygent. Podczas koncertów można było też usłyszeć krótkie przerywniki muzyki organowej, w wykonaniu Anny Sak, absolwentki Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie.

Słowenia po raz trzeci znalazła się na trasie koncertowej Chłopięcego Chóru Katedralnego z Tarnowa. Ostatnio chór koncertował tam w 2007 r. i 2010 r. We Włoszech chór koncertował już wielokrotnie. W sumie, wystąpili już w ponad 130 miastach Europy, dając w nich ponad 200 koncertów muzyki chóralnej.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma