Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kraków w Tarnowie przejdź do galerii

Trwa IV Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tylko jednego dnia aż 600 osób odwiedziło Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie.

Powodem był dzień otwarty organizowany w ramach tygodnia kariery. – To okazja, by dostarczyć mieszkańcom regionu tarnowskiego informacji o rynku pracy, ułatwiających podejmowanie decyzji zawodowych, a także promować ideę kształcenia ustawicznego na każdym etapie życia zawodowego – mówi Wioletta Niewola z Wojewódzki Urzędu Pracy w Krakowie, Zespół Zamiejscowy w Tarnowie

Młodzież, bo to ona głównie odwiedziła Centrum, miała okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych Tarnowa, Brzeska, Krakowa. – Bardzo fajnie, że wszystko jest w jednym miejscu. Tym sposobem nie trzeba już jechać do Krakowa – dodaje Olek, tegoroczny maturzysta. W CIiPKZ zaprezentowały się też inne instytucje, głównie tarnowskie: Miejska Biblioteka Publiczna, Kana, Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne, Urząd Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Centrum Edukacji i Pracy i Młodzieży OHP w Tarnowie. – Dniu otwartemu towarzyszyły także warsztaty i spotkania informacyjne o tematyce dotyczącej rynku pracy, planowania drogi edukacyjno-zawodowej oraz podejmowania decyzji zawodowych – dodaje W. Niewola.

IV ogólnopolski Tydzień Kariery, trwający od 15 do 21 października,  to w sumie ponad 300 wydarzeń w 43 miejscowościach Małopolski i 33 instytucje zaangażowane w jego organizację.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma