Nowy numer 33/2018 Archiwum

Po śladach Błogosławionej przejdź do galerii

Przez okrągły rok, każdego 18. dnia miesiąca (w dzień narodzin Karoliny Kózkówny dla nieba) o godz. 15:00, wyrusza nabożeństwo w radłowski las, szlakiem jej drogi męczeństwa.

- Kiedy 18. dzień miesiąca przypada w dzień wolny od pracy, to jest nas nawet ponad 3 tysiące. Idą i modlą się zarówno miejscowi, jak i ludzie, którzy przyjeżdżają specjalnie na to nabożeństwo nawet z bardzo daleka, Powiśla Dąbrowskiego, Tarnowa, Nowego Sącza, a nawet okolic Rzeszowa i innych dużych miast – mówi ks. Marcin Minorczyk z parafii w Zabawie.

Dzisiejsze nabożeństwo prowadziła grupa św. o. Pio z parafii w Wierzchosławicach. – Wierni sami chcieli poprowadzić wspólną modlitwę, więc wcześniej zapisali się, zgłosili do zawadzkiego sanktuarium, zarezerwowali termin i jesteśmy tu dziś w sile 50 osób – mówi ks. Tomasz Abram, wikariusz z Wierzchosławic.

Poza nimi dużą grupę stanowili pielgrzymi z parafii Łososina Dolna. Byli też klerycy z czwartego roku tarnowskiego seminarium duchownego z księżmi opiekunami. - Nie ma dziś z nami księdza kustosza Zbigniewa, bo wyjechał do Rzymu, aby przekazać relikwie bł. Karoliny do kaplicy męczenników w Bazylice św. Bartłomieja – dodaje ks. Marcin.

- Uczestniczę od dawna w tych drogach krzyżowych, staram się być na każdej. Zawsze to jest okazja by podziękować Bogu za miniony miesiąc, powierzyć nadchodzące zamierzenia Bogu za wstawiennictwem bł. Karoliny – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkół w pobliskiej Woli Radłowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma