GN 48/2020 Archiwum

Aż na krańce ziemi

21 X obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.

To dzień solidarności w całym Kościele powszechnym. Jego celem jest budzenie świadomości misyjnej i odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła wśród wszystkich jego członków.
Tegoroczne obchody mają szczególne znaczenie: upamiętniają 50. rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II, otwarcie Roku Wiary i Synod Biskupów poświęcony nowej ewangelizacji. – Są również okazją do zwiększenia naszego zaangażowania w Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – dodaje ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii. Tego dnia w parafiach podejmowanych jest szereg inicjatyw misyjnych – specjalne katechezy, spotkania z misjonarzami, loterie czy sprzedaż słodkich serduszek. Ponadto, ofiary składane w niedzielę na tacę zasila Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są misjonarze i finansowane są projekty misyjne.

Niedziela misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny - czas szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. – W naszej diecezji, na zakończenie Tygodnia Misyjnego odbędzie się XII Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla członków róż żywego różańca – informuje ks. Czermak. Odbędzie się ono  27 X w bazylice mniejszej w Limanowej. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10.00, a po niej spotkanie z bp. Andrzejem Jeżem. Zakończenie około godz. 14.00, po wspólnym różańcu.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama