Nowy numer 47/2020 Archiwum

Witaminowy kuchmistrz

Projekt „Chcemy zdrowo i sportowo”, opracowany przez nauczycieli z Przedszkola nr 31 w Tarnowie został laureatem konkursu firmy Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”.

W ramach projektu odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. To np. konkurs plastyczny dla rodzin pt. „Jestem tym, co jem”,  czy konkurs między przedszkolny „Najzdrowsza kanapka” , którego efektem jest zdobycie tytułu „Witaminowy kuchmistrz”. Planowany jest piknik promujący zdrowe odżywianie "Smaczna i zdrowa rodzinna majówka" i spotkanie z ekspertami od zdrowego żywienia. – Chcemy też założyć ogródek warzywny i wspólnie z rodzicami uprawiać w nim warzywa bogate w witaminy – mówi Kinga Witek, dyrektorka placówki. W przedszkolu działać będzie również Akademia Kulinarna pod hasłem „Od zdrowego jedzenia do pięknego życia". W jej ramach powstanie  książka kucharska zdrowego przedszkolaka. Ponadto, zorganizowana zostanie wycieczka do gospodarstwa ekologicznego oraz proekologiczna akcja w przedszkolu „nie marnujemy resztek chleba”.

Ideą projektu jest wyeliminowanie zjawiska niedożywienia dzieci w Polsce oraz edukacja prozdrowotna. -- Naszym celem jest wyrabianie u dzieci, poprzez zabawę, prawidłowych nawyków żywieniowych, edukacja prozdrowotna w zakresie zdrowego żywienia, w tym higiena i kultura podczas spożywania posiłków, ekologia i zapobieganie marnotrawieniu żywności. Jest to inicjatywa godna zauważenia i docenienia, gdyż odpowiada na problem społeczny, jakim staje się zjawisko wzrastającej otyłości wśród dzieci – dodaje dyrektorka placówki.

Projekt realizowany jest we współpracy ze specjalistami z dziedziny żywienia oraz ze środowiskiem lokalnym, a adresowany do dzieci uczęszczających do przedszkola i ich rodziców, a także personelu przedszkola oraz dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i mieszkańców osiedla.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama