Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spowiedź dla zmarłych

Kościół zachęca, by wiernym zmarłym przychodzić z duchową pomocą, czerpiąc ze skarbca sakramentów świętych i odpustów.

W całej diecezji, w wielu parafiach, organizowane są przez księży w ramach dekanatu spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi i Dniem Zadusznym.

– W Szczepanowie taka spowiedź będzie 30 października. Zaprosiłem wszystkich księży z dekanatu, żeby jak największej liczbie wiernych umożliwić przystąpienie do sakramentu pokuty – mówi ks. prał. Władysław Pasiut, dziekan dekanatu Szczepanów.

Tydzień modlitw za zmarłych rozpocznie się 1 listopada. – Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku cząstkowy. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień – informuje Kalendarz liturgiczny diecezji tarnowskiej.

Do zyskania odpustu zupełnego konieczne jest wypełnienie tak zwanych warunków zwykłych: odbycie spowiedzi sakramentalnej, przyjęcie Komunii eucharystycznej, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę oraz w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego.

Jedna spowiedź wystarcza do zyskania wielu odpustów, jedna zaś Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. wymagana jest do każdego odpustu z osobna.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama