Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zaczyn Kościoła

Tej młodzieży bliskie są słowa: Bóg, honor i ojczyzna

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich członków i sympatyków KSM na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypadającą 25 listopada. Jest to święto patronalne KSM-u,  podczas którego odbywa się również Diecezjalny Zjazd. – Dzień ten świętujemy wspólnie z Akcją Katolicką, gdyż łączą nas wspólne tradycje i historia. KSM przed wojną był bowiem częścią Akcji Katolickiej – mówi Kamila Mazurek, sekretarz zarządu KSM DT.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.30 Eucharystią w tarnowskiej Katedrze, sprawowaną pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Podczas Eucharystii nowi kandydaci do KSM złożą przyrzeczenie, przez co wcieleni zostaną w szeregi pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Druga część obchodów święta odbędzie się w Auli Jana Pawła II. Wtedy wręczone zostaną certyfikaty ukończenia Młodzieżowej Szkoły Animatora, dyplomy i wyróżnienia za zaangażowanie w działalność KSM Diecezji Tarnowskiej oraz legitymacje i odznaki dla nowych członków. Na zakończenie odbędzie się koncert zespołu muzycznego „Genezareth” z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama