GN 32/2018 Archiwum

Straż w izbie

W siedzibie szerzyńskiej OSP otwarto izbę pamięci poświęconą historii miejscowej straży.

W szerzyńskiej Izbie pamięci Ochotniczych Straży Pożarnych zgromadzono pamiątki i dokumenty przedstawiające historię OSP, a także sukcesy miejscowych strażaków.

Grzegorz Gotfryd zaznacza, że przez lata zgromadzono wiele eksponatów. - Nie było ich jednak gdzie pokazać - dodaje. Teraz mają już swoją przestrzeń.

Izbę pobłogosławił bp Andrzej Jeż. - Należy podkreślić wierność strażaków względem Kościoła, w którego życiu zawsze aktywnie uczestniczyli - powiedział hierarcha.

więcej informacji na http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/puls-dnia/5192-pierwsza-w-powiecie-tarnowskim-izba-pamieci-osp

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma