Nowy numer 48/2020 Archiwum

„Na maksa” za Jezusem

Już 15 i 16 w Dębicy odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Świadkowie wiary”.

- Raz w miesiącu zapraszamy dziewczęta z całej diecezji na spotkania formacyjne. Nasz założyciel, bł. Edmund Bojanowski zlecił nam opiekę nad dziewczętami, przygotowywanie ich do pełnienia w życiu ważnych obowiązków, do przejmowania przez nie odpowiedzialności za życie swoje i drugiego człowieka - mówi s. Karoliana Buksa, służebniczka dębicka. W listopadzie 62 dziewczyny, głównie gimnazjalistki i uczennice szkół ponadgimnazjalnych, spędziły dwa dni w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Beata Koza ze Świniarska koło Nowego Sącza o spotkaniach dowiedziała się niedawno. We wrześniu była w Dębicy. Na listopadowe do Zabawy wzięła ze sobą 9 dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej w swojej parafii. - Chciałam żeby poznały bł. Karolinę. Mało o niej wiemy, mimo że jest świętą „zza miedzy”. Była poza tym zwyczajna, reprezentowała tzw. świętość życia codziennego. Myślę, że dziewczęta mogą mieć w niej taką przyjaciółkę swojej młodości - mówi Beata.

Na program każdego spotkania składają się codzienna Msza św., modlitwa uwielbienia, dużo śpiewów w klimacie spotkań z Taizé. - Poza tym ciągłe spotkania z siostrami, innymi dziewczynami. To jest ciągłe poznawanie siebie, innych. Każdy ma inną osobowość. Uczymy się wspólnego bycia ze sobą, współpracy, rozmowy, dialogu. To poszerza horyzonty, rozwija. Poza tym poznajemy coraz to nowe zakątki naszej diecezji - opowiada Beata. - I ładujemy akumulatory. My po tygodniu nauki bywamy zmęczone, czy wyczerpane, a na spotkaniach okazuje się, że siostry mają w sobie mnóstwo energii, radości. To imponuje, pociąga, to też prowadzi do Jezusa, który jest źródłem tej radości - dodaje.

Grudniowe spotkanie odbędzie się w Dębicy w dniach od 15 do 16.  - W październiku spotykałyśmy się z Mojżeszem, w listopadzie z bł. Karoliną. Grudniowe spotkanie poświęcamy Abrahamowi, temu, który do końca, „na maksa” zawierzył Panu Bogu i ruszył na jego wezwanie drogą wiary - mówi s. Karoliana.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama