Nowy numer 49/2020 Archiwum

Mililitry prezentów przejdź do galerii

W dniu św. Mikołaja ofiarowali chorym najcenniejszy dar.

Tylko w ciągu pierwszej godziny zgłosiło się 50 osób. To pokazuje, że kolejna, X Jubileuszowa, Akcja Charytatywna Stowarzyszenia „Kropla” zorganizowana 6 grudnia w Tarnowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zresztą nie inaczej było podczas poprzednich edycji. – Dzisiaj zgłosili się do nas uczniowie m.in. z IV, VII i XVI LO w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 – wylicza Anna Odbierzychleb, współorganizatorka.

Aby zostać honorowym dawcą szpiku najpierw trzeba wypełnić stosowną ankietę, która jest weryfikowana przez lekarza, a następnie oddać 10 ml krwi. Dawcy zostają wpisani do Polskiego Rejestru PL-3. – Zdecydowałam się przyjść, bo po prostu chcę pomóc. Trochę się boję, ale ważniejsza jest idea niż mój lęk – mówi Ania z Tarnowa.

Badanie było współfinansowane przez Urząd Miasta Tarnowa, a organizowane przez Ośrodek Dawców Szpiku Medigen z Warszawy, Fundację Przeciwko Leukemii z Warszawy i Stowarzyszenie Kropla z Tarnowa. W jego organizację włączyli się wolontariusze z IV LO oraz pielęgniarki: Ewa Kapłańska i Alicji Broda.

Akcja odbywała się pod hasłem „Święty Mikołaj inaczej, dzieląc się szpikiem dajesz życie”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama