Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wzór dla każdego przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym zakończyły się obchody związane z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

Do dzisiejszej uroczystość klerycy przygotowywali się podczas specjalnej nowenny ku czci Niepokalanej.

W samą uroczystość, 8 grudnia, uczestniczyli najpierw we Mszy św. pod przewodnictwem ks. prof. Antoniego Paciorka z KUL. Mszę koncelebrowało kilkudziesięciu księży, w tym przełożeni WSD i profesorowie Wydziału Teologicznego oraz pracownicy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. - Maryja zachęca nas, by zawsze wracać do tego, co na początku, czyli do planu, jakie wobec nas ma Bóg - podkreślał w homilii ks. Paciorek.

W drugiej części święta odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczął ją wykład prof. Karola Klauzy z KUL na temat ikon Maryi i ich związku z teologią. – Ikony poszerzają nasze rozumienie dogmatu maryjnego, są jego wizualizacją, a zarazem oddziałują na nas estetycznie, ukazują piękno i do niego prowadzą – mówił prof. Klauza.

Po jego wystąpieniu klerycy przedstawili obraz sceniczny pod tytułem „Litania”. Reżyserem obrazu był Wojciech Markiewicz.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał bp Andrzej Jeż, który przybył do WSD razem z bp. Władysławem Bobowskim i bp. Wiesławem Lechowiczem. – Przez dobro w naszym życiu zbliżamy się do piękna, jakie zamierzył względem nas Bóg, a jakie ukazuje nam Matka Boża. Niech Jej naśladowanie będzie owocne – życzył wszystkim zebranym pasterz diecezji. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama