W Tarnowie uczczono ofiary stanu wojennego.
Mszą św. u księży filipinów w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego rozpoczęły się w Tarnowie obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Zorganizowali go Zarząd Regionu Małopolska NSZZ Solidarność oddział nr 2 w Tarnowie i starosta tarnowski Mieczysław Kras. – Czy walka o sprawiedliwość nie ma sensu? – pytał w homilii ks. Jan Bukowski, filipin. – Nie, walczyć trzeba, bo inaczej świat pogrążyłby się w totalnej anarchii. A troska o sprawiedliwość jest drogą do świętości – mówił. Po Eucharystii spotkano się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie odbyły się uroczystości patriotyczne.
W Tarnowie, pierwsze aresztowania miały miejsce już z 12 na 13 grudnia 1981 roku. 13 XII w tarnowskim kościele pw. NSPJ ukrywali się ci, których milicja nie zastała w nocy w domu. Gdy jednak postanowili w poniedziałek wrócić do pracy natychmiast zostali zatrzymani. Wszyscy zostali przewiezieni do więzienia w Załężu.
Z internowanymi był tarnowski Kościół. Działaczy Solidarności odwiedzali w więzieniu bp Jerzy Ablewicza i księża – ks. Edward Łomnicki i ks. Michał Bednarz. Pierwsze zwolnienia aresztowanych nastąpiły dopiero po Nowym Roku.