Nowy numer 48/2020 Archiwum

Drugi infułat!

Ks. prał. Zdzisław Sadko został mianowany protonotariuszem apostolskim przez Benedykta XVI. Ogłoszenie nominacji nastąpiło w uroczystość Bożego Narodzenia.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył ks. prał. Zdzisławowi Sadce, proboszczowi parafii św. Mikołaja i kustoszowi bazyliki mniejszej oraz Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni, papieską nominację na protonotariusza apostolskiego, tradycyjnie nazywanego infułatem. 

Uroczystość odbyła się 25 grudnia 2012 roku. Ks. prał. Zdzisław Sadko jest już drugim infułatem mianowanym tego roku. Wcześniej wyróżnienie to otrzymał ks. prał. Adam Kokoszka.

W ten sposób grono infułatów powiększyło się do czterech osób. Godność tę otrzymali wcześniej ks. prał. Władysław Kostrzewa, wikariusz sądowy w Tarnowie, oraz ks. prał. Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

- Ks. inf. Zdzisław Sadko urodził się 17 marca 1953 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 roku. Pracował jako wikariusz w Baranowie Sandomierskim, Brzesku i Tarnowie. Był także odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży w Kurii Diecezjalnej. Podjął studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, które uwieńczył doktoratem. Od 1993 roku jest proboszczem parafii św. Mikołaja w Bochni i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Jest także dziekanem dekanatu Bochnia-Wschód i prepozytem Kapituły Kolegiackiej w Bochni - informuje portal diecezji tarnowskiej.

Zobacz galerię zdjęć na stronie: http://www.mikolaj.bochnia.iap.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama