Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kocham cię aż do śmierci

Niedziela Świętej Rodziny była okazją, by małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone podczas ślubu.

Zgodnie z zachętą Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, w wielu kościołach małżonkowie uroczyście odnowili przyrzeczenia złożone przed laty w dniu ślubu.

Taka uroczystość odbyła się m.in. w Jodłowej, w Sanktuarium Dzieciątka Jezus, podczas tygodniowego odpustu. We Mszy św., połączonej z odnowieniem przyrzeczeń, uczestniczyło kilkadziesiąt małżeństw z różnych stron diecezji. Po homilii wobec wszystkich zebranych odnowili przyrzeczenia ślubne. – To był niesamowity moment. Na początku, gdy ksiądz zapraszał do wyjścia na środek, trochę mieliśmy tremę, ale jak pojawiły się pierwsze pary, tak i my wyszliśmy do przyrzeczeń. Warto wracać do chwili ślubu, bo można wtedy zobaczyć, jak blisko jest się pierwszej miłości – mówią Agnieszka i Krzysztof z Tarnowa.

Odpust ku czci Dzieciątka Jezus potrwa do uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, czyli Nowego Roku. Sanktuarium w Jodłowej jest tradycyjnie nawiedzane przez rodziny i małżeństwa, zwłaszcza te, które oczekują potomstwa lub proszą o szczęśliwe rozwiązanie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama