Nowy numer 3/2019 Archiwum

Srebrne powitanie

Na Jaworzynie Krynickiej przywitano Nowy Rok już po raz 25. Była Msza św., a nawet zjazd na nartach.

Pielgrzymka ludzi gór na Jaworzynę Krynicką odbyła się po raz 25. Uczestnicy pokonali drogę na szczyt w ciągu 2,5 godz, wychodząc z centrum Krynicy. Niektórzy dołączyli się w Czarnym Potoku. Można było skorzystać z kolejki gondolowej. - W sumie na Mszy św. pod szczytem Jaworzyny zebrało się ponad 1000 osób, a Mszę św. koncelebrowało 20 księży - informuje Ewa Biedroń.

- Pielgrzymka na Jaworzynę jest już dziedzictwem, o które trzeba się troszczyć - mówił w homilii ks. dr Adam NIta, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, który przewodniczył Eucharystii.

Inicjatorem pielgrzymowania ludzi gór na Jaworzynę Krynicką podczas nocy sylwestrowej są: PTTK, Centrum Kultury w Krynicy, parafia Wniebowzięcia NMP oraz NSPJ w Krynicy. Z okazji 25. już pielgrzymki ukazała się książka "Jaworzyna. Srebrem biją dzwony". 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy