Nowy numer 48/2020 Archiwum

Serce na 100 procent

Caritas Diecezji Tarnowskiej podsumowała roczną działalność, dzięki której pomogła tysiącom ludzi.

Pomoc, jakiej udzieliła w ostatnim roku Caritas Diecezji Tarnowskiej, była możliwa m.in. dzięki drobnym ofiarom diecezjan składanych w ramach 1 procenta. – Dość wspomnieć, że w ostatnich latach otrzymaliśmy za rok 2008 ponad 975 tys. zł, za rok 2009 – 830 tys. zł, za rok 2010 – 928 tys. zł, za rok 2011 – 1.052 tys. zł – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor CDT.

Pieniądze zostały przeznaczone na opiekę paliatywną osób w terminalnym stadium życia w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej i działalność tamtejszego Domu Pomocy Społecznej, poszerzenie i doposażenie bazy rehabilitacyjnej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, na dofinansowanie działalności Domu dla Bezdomnych Mężczyzn i świetlic profilaktyczno-opiekuńczych LUMEN, na działalność Stacji Opieki, dzięki której siostry pielęgniarki mogą spieszyć z posługą medyczną do domów obłożnie chorych, na modernizację i standaryzację najmłodszej placówki – Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej w Tarnowie, na doposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Grybowie, pomoc chorym w leczeniu, zakupie lekarstw najuboższym i sprzętu do rehabilitacji, wsparcie kilku operacji serca u nowonarodzonych dzieci oraz wypoczynku wakacyjnego wielu setek dzieci.

- Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Być solą ziemi”. Program ten kładzie nacisk na chrześcijańskie świadectwo i zwraca uwagę m.in. na ożywanie ewangelizacyjne Caritas. Wspieranie tej działalności jest dawaniem świadectwa i bardzo wymiernym „byciem solą” w konkretnym środowisku życia – dodaje ks. Podstołowicz.

Caritas Diecezji Tarnowskiej podkreśla, że aż 98,82 % zebranych pieniędzy trafia do potrzebujących. Reszta, czyli zaledwie 1,18 % to wydatki na obsługę całej działalności, co jest rekordem wśród organizacji pożytku publicznego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama