Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ambasadorzy Polski

W uroczystość Objawienia Pańskiego będzie można wspomóc naszych misjonarzy, którzy reprezentują nie tylko Kościół lokalny, ale także naszą ojczyznę.

Już jutro ofiarą na tacę wierni będą mogli pomóc misjonarzom, a przez ich pośrednictwo ludziom, wśród których pracują polscy księża, siostry zakonne i świeccy.

"Aktualnie w Afryce pracuje 15 kapłanów fideidonistów posłanych przez Kościół tarnowski, w Ameryce Południowej 24 i 5 w Azji (Kazachstan). Diecezja tarnowska ma w Afryce również reprezentantów misjonarzy świeckich: w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej po jednej osobie, jak również 5 wolontariuszy w tym ostatnim kraju" – informuje portal diecezji tarnowskiej.

Ofiary zasilą Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja KEP ds. Misji. Obecnie z całej Polski wyjechało na misje 260 osób.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma