Nowy numer 21/2023 Archiwum

Pulleae & Audio

W tarnowskim teatrze odbył się III Koncert Noworoczny z udziałem chóru katedralnego Puellae Orantes oraz gościa specjalnego Audiofeels.

Po raz trzeci dziewczęcy chór katedralny wystąpił przed tarnowską publicznością w specjalnym koncercie noworocznym. Impreza odbyła się w teatrze, a wśród gości obecni byli bp. Andrzej Jeż oraz prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Przed występem chóru zaprezentował się zespół Audiofeels. – Przygotowaliśmy dla publiczności repertuar złożony z naszych kolęd, amerykańskich piosenek bożonarodzeniowych oraz kilka niespodzianek – mówili przed koncertem członkowie zespołu.

– Przed rokiem gościliśmy muzyków klasycznych i panią Agnieszkę Duczmal. W tym roku postanowiliśmy zaprosić na koncert noworoczny kogoś radykalnie odmiennego, jeśli chodzi o wykonywaną muzykę, kogoś, kto nie tylko śpiewa, ale staje się instrumentem, wykorzystując tylko swój głos – mówi Aleksandra Topor z chóru Puellae Orantes.

Chór wystąpił razem z zespołem, śpiewając polskie kolędy i świąteczne piosenki, m.in. „Jest taki dzień” oraz „Znak pokoju”.

Koncert bardzo podobał się publiczności. – Znałam Audiofeels tylko z telewizyjnego turnieju „Mam talent” i z internetu, na żywo brzmią inaczej, wspanialej. A występ z naszym chórem? Rewelacja! – dzieli się wrażeniami Kasia z Tarnowa.

III Koncert Noworoczny odbył się dzięki Urzędowi Miasta Tarnowa oraz firmie Tauron, która jest mecenasem chóru.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast