Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z kolędą u proboszcza

Muzycy chcieli z kolędą nawiedzić byłego proboszcza ks. prał. Jana Franczaka.

W Grywałdzie od kilku lat siostry albertynki prowadzą Przytulisko, dziś funkcjonujące jako dom pomocy społecznej. Mieszka w nim. m.in. ks. Jan Franczak, w latach 1980-2004 - proboszcz par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, honorowy Obywatel Gminy Tarnów.

- Teraz, kiedy sam nie może przyjechać do Woli Rzędzińskiej, dawni parafianie postanowili odwiedzić go w Grywałdzie, by wraz z innymi mieszkańcami ośrodka wspólnie kolędować - mówi Justyna Maślanka z Parafialnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika.

Dzięki uprzejmości sióstr, członkowie orkiestry mogli po oficjalnej części odwiedzin spotkać się ze swoim byłym proboszczem przy filiżance herbaty. Spotkanie pełne było wspomnień księdza z pobytu w Woli Rzędzińskiej oraz z budowy drugiego kościoła w tej miejscowości. Ksiądz objaśnił też symbolikę małej architektury kościoła MB Nieustającej Pomocy.

- Odwiedziny były dla nas ważnym wydarzeniem, bo sprawiło radość mieszkańcom domu w Grywałdzie koło Krościenka. Tak naprawdę nie liczy się to, ile mamy, ale ile dajemy drugiemu człowiekowi. Nie chodzi tu o dary materialne, ale zwykłą życzliwość i dobroć - mówi Justyna Maślanka.

 

Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama