Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Z kolędą u proboszcza

Muzycy chcieli z kolędą nawiedzić byłego proboszcza ks. prał. Jana Franczaka.

W Grywałdzie od kilku lat siostry albertynki prowadzą Przytulisko, dziś funkcjonujące jako dom pomocy społecznej. Mieszka w nim. m.in. ks. Jan Franczak, w latach 1980-2004 - proboszcz par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, honorowy Obywatel Gminy Tarnów.

- Teraz, kiedy sam nie może przyjechać do Woli Rzędzińskiej, dawni parafianie postanowili odwiedzić go w Grywałdzie, by wraz z innymi mieszkańcami ośrodka wspólnie kolędować - mówi Justyna Maślanka z Parafialnej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika.

Dzięki uprzejmości sióstr, członkowie orkiestry mogli po oficjalnej części odwiedzin spotkać się ze swoim byłym proboszczem przy filiżance herbaty. Spotkanie pełne było wspomnień księdza z pobytu w Woli Rzędzińskiej oraz z budowy drugiego kościoła w tej miejscowości. Ksiądz objaśnił też symbolikę małej architektury kościoła MB Nieustającej Pomocy.

- Odwiedziny były dla nas ważnym wydarzeniem, bo sprawiło radość mieszkańcom domu w Grywałdzie koło Krościenka. Tak naprawdę nie liczy się to, ile mamy, ale ile dajemy drugiemu człowiekowi. Nie chodzi tu o dary materialne, ale zwykłą życzliwość i dobroć - mówi Justyna Maślanka.

 

Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik Z kolędą u proboszcza   Włodzimierz Siedlik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL