Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Nie mają wody!

Kolejny miesiąc mieszkańcy Sądecczyzny borykają się z brakiem wody pitnej. Susza trwa już ponad rok.

Jak informuje sądeckie Centrum Zarządzania Kryzysowego, nawet 1800 gospodarstw nie ma dostępu do wody pitnej z powodu długo trwającej suszy.

Największe skupiska domów bez wody znajdują się w gminach Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Łącko, Grybów, Korzenna, Stary Sącz, Chełmiec, Rytro i Krynica. Kłopoty mają również niektórzy mieszkańcy Nawojowej. Wciąż powracającym problemem jest brak wystarczającej infrastruktury wodociągowej, ale też brak samochodów cystern do przewożenia wody pitnej. Na terenie Sądecczyzny jest ich tylko pięć.

- Zwróciliśmy się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie zakupu takiej cysterny – mówi dla Radia Kraków Ryszard Wąsowicz, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. Widoku na nową cysternę na razie jednak nie ma. Wielu mieszkańców próbuje radzić sobie samodzielnie. Pomoc niesie miejscowa Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL