GN 48/2020 Archiwum

Ferie pełną parą

W Małopolsce rozpoczynają się ferie. Co prawda dopiero w poniedziałek, ale pachnie nimi już dzisiaj.

Instytucje miejskie przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele ofert aktywnego wypoczynku.

W Tarnowie chętni będą mogli wziąć udział m.in. w turniejach piłki nożnej, koszykówki, zajęciach ze wspinaczki sportowej i zajęciach kartingowych, a także lekcjach brydża oraz tenisa ziemnego. – Będzie można pograć również w piłkę siatkową, w piłkę ręczną oraz w tenisa stołowego. Dla amatorów jazdy na łyżwach oraz pływania przygotowano specjalną niespodziankę. Za symboliczną złotówkę będą mogli oni skorzystać z tarnowskich lodowisk przy ulicach Wojska Polskiego i Traugutta oraz basenu przy ulicy Piłsudskiego. Z kolei dla miłośników białego szaleństwa, zorganizowane zostaną wyjazdy na narty do Krynicy-Słotwin – informuje Dorota Kunc-Pławecka, rzecznik UM (zob. http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Rozpoczynaja-sie-ferie-zimowe).

W Nowym Sączu, w ramach „Bezpiecznych Ferii 2013”, dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z propozycji m.in. MOS-iu i Pałacu Młodzieży. Dla chętnych zaplanowano zawody pływackie, zajęcia sportowo-rekreacyjne, turniej strzelecki, warsztaty dziennikarskie, naukę tańca towarzyskiego i nowoczesnego, gry na gitarze, warsztaty wokalne, językowe, zajęcia komputerowe, warsztaty plastyczne, ferie z książką, warsztaty  "Sądecczyzna w historii i legendach". Miejski Ośrodek Kultury proponuje w tym roku projekcje filmów, zajęcia plastyczne oraz zajęcia teatralne. Ofertę dla młodych czytelników przygotowała również Sądecka Biblioteka Publiczna – Oddział dla Dzieci przy ul. Lwowskiej. W tym roku zatytułowano je „Nie ma nudnych dni”. Zajęcia będą miały charakter literacko-teatralny i będą skierowane do dzieci z młodszych klas szkół podstawowych. Komenda Miejska Policji, jak każdego roku, zaprasza na Dni Otwarte Komendy (zob. http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/8729).

Bogatą ofertę ma też Bochnia; w tegoroczne ferie włączyły się tu Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, MOK, kino Regis, Muzeum im. Stanisława Fischera, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży Ochronka oraz MOSiR. Instytucje te proponują udział w warsztatach plastycznych, spotkaniach z książką i filmem, w zawodach sportowych (zob. http://www.bochnia.pl/pl/aktualnosc/3719_Ferie-w-miescie-2013.html).

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku zaprasza na zajęcia sportowe i rekreacyjne (zob. http://www.brzesko.pl/index.php?news=08-01-2013_o_10-43-14).

Z kolei w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowano dla dzieci i młodzieży m.in. Ferie w Bajkolandii, zajęcia artystyczne, a także naukę aikido (zob. http://www.dabrowatar.pl/program-ferii-zimowych-2013/).

Jedną z propozycji gminy Nowy Wiśnicz są Ferie w Połomiu (zob. http://www.nw.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3736:ferie-w-poomiu&catid=163:wietlice&Itemid=200082). 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama