Nowy numer 49/2020 Archiwum

Opoka ma nowego dyrektora

Zmiana w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II Starym Sączu. Jest też nowy proboszcz w Korzennej.

Biskup Andrzej Jeż mianował nowym dyrektorem Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu ks. dr. Marcina Kokoszkę.

Ks. dr Marcin Kokoszka   Ks. dr Marcin Kokoszka
Stanisław Olczak
Ks. Kokoszka ma 36 lat, kończy studia na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie na kierunku zarządzanie w turystyce i rekreacji. Był także zastępcą dyrektora Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego.

Ks. Marcin Kokoszka powiedział RDN Małopolska, że chce kontynuować to co stworzył ks. Tadeusz Sajdak.

– Chciałbym tak jak do tej pory, by było to miejsce otwartych drzwi dla pielgrzymów, grup duszpasterskich oraz miejsce spotkań formacyjnych dla wiernych z naszej diecezji oraz z kraju i zagranicy. Będziemy się wspólnie dzielić wiarą, tak jak uczył nas bł. Jan Paweł II – powiedział nowy dyrektor Centrum.

Ks. Tadeusz Sajdak, dotychczasowy dyrektor DCP im. Jana Pawła II w Starym Sączu, został proboszczem w Korzennej   Ks. Tadeusz Sajdak, dotychczasowy dyrektor DCP im. Jana Pawła II w Starym Sączu, został proboszczem w Korzennej
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
Dotychczasowy dyrektor Opoki, ks. Tadeusz Sajdak został mianowany proboszczem w Korzennej po śmierci ks. Stanisława Gancarza.

Ks. Tadeusz Sajdak od 2000 roku tworzył Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. Przy papieskim ołtarzu, gdzie dokonała się kanonizacja bł. Kingi, powstało muzeum i Dom Pielgrzyma Opoka. To od lat miejsce spotkań m.in. młodzieży i rodzin.

– Nigdy tego wszystkiego nie zapomnę. Cieszę się, że ostatnio udało się sprowadzić do muzeum papieski fotel, stolik i szafkę, które znajdowały się w śmigłowcu, którym Jan Paweł II przemieszczał się w 1993 roku, kiedy odwiedzał Litwę, Łotwę i Estonię – dodaje ks. Sajdak. Pytany o nowe obowiązki, mówi, że przyjmuje je z radością i nadzieją.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama