Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dzięki nim Kościół żyje

Na zaproszenie księdza Stanisława Cyrana, proboszcza z Dąbrowy Tarnowskiej, odbyło się spotkanie opłatkowe grup parafialnych.

Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył bp Władysław Bobowski. Tematem rozważań był trwający Rok Wiary, który jest nam dany jako dar, a wspólnoty parafialne mają tym darem żyć i nie trzymać go pod korcem.

Druga część spotkania miała miejsce w auli Domu Katechetycznego. Uczestniczyli w  niej nauczyciele, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i św. Brata Alberta, chór parafialny, poradnictwo parafialne oraz Odnowa w Duchu Świętym. -- Te grupy parafialne sprawiają, że Kościół żyje – mówił ks. S. Cyran.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz Gminy i Powiatu Dąbrowskiego z burmistrzem Stanisławem Początkiem oraz Tadeuszem Kwiatkowskim na czele. – Jak zwykle na takich spotkaniach panuje miła atmosfera i nie brakuje serdecznych życzeń, które wypowiadamy podczas łamania się opłatkiem – mówi Jan Hajduga z Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej.

.   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga
Mszy św. przewodniczył bp Wł. Bobowski   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Mszy św. przewodniczył bp Wł. Bobowski
Jan Hajduga
  Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma