Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzięki nim Kościół żyje

Na zaproszenie księdza Stanisława Cyrana, proboszcza z Dąbrowy Tarnowskiej, odbyło się spotkanie opłatkowe grup parafialnych.

Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył bp Władysław Bobowski. Tematem rozważań był trwający Rok Wiary, który jest nam dany jako dar, a wspólnoty parafialne mają tym darem żyć i nie trzymać go pod korcem.

Druga część spotkania miała miejsce w auli Domu Katechetycznego. Uczestniczyli w  niej nauczyciele, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i św. Brata Alberta, chór parafialny, poradnictwo parafialne oraz Odnowa w Duchu Świętym. -- Te grupy parafialne sprawiają, że Kościół żyje – mówił ks. S. Cyran.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz Gminy i Powiatu Dąbrowskiego z burmistrzem Stanisławem Początkiem oraz Tadeuszem Kwiatkowskim na czele. – Jak zwykle na takich spotkaniach panuje miła atmosfera i nie brakuje serdecznych życzeń, które wypowiadamy podczas łamania się opłatkiem – mówi Jan Hajduga z Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej.

. Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga
Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Mszy św. przewodniczył bp Wł. Bobowski
Jan Hajduga
Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama