Nowy numer 28/2018 Archiwum

Aby byli jedno!

Diecezja tarnowska włącza się w tydzień modlitw Kościoła powszechnego o jedność chrześcijan.

Tegorocznym hasłem tygodnia modlitw o jedność chrześcijan są słowa z proroka Micheasza: „Czego żąda Pan od ciebie?”.

- Mówimy o powrocie do źródła, czyli do Kościoła pierwszych wieków, który w Jezusie Chrystusie stanowił jedność. Już w pierwotnym Kościele pojawiały się różnice, rozbicia, które na przestrzeni wieków doprowadziły do potężnego rozłamu Kościoła katolickiego – powiedział dla RDN Małopolska biskup.

Najżywotniejsza modlitwa o jedność chrześcijan trwa na Sądecczyźnie, gdzie od kilku lat w różnych miejscach są celebrowane nabożeństwa ekumeniczne z udziałem księży rzymskokatolickich i greckokatolickich, prawosławnych, a także jedynego pastora wspólnoty protestanckiej z Nowego Sącza oraz przewodniczącego wspólnoty baptystów.

W tym roku nabożeństwo ekumeniczne z udziałem bp. Wiesława Lechowicza odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy Zdroju o godz. 18.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma