Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lipnickie Gwiazdy rozdane! przejdź do galerii

Przegląd udowadnia, że choć kondycja kolędowania, chodzenia pod domach, generalnie nie ma się najlepiej, to tradycja jednak nie ginie.

W czasie dwóch dni na scenie zaprezentowało się 26 grup kolędniczych z 4 powiatów Województwa Małopolskiego. Publiczność wypełniła salę widowiskową po brzegi. - I jak co roku Żyd targował się z Cyganem o turonia, a Heroda diabli wzięli. Anioł z gwiazdą szczęścia i dostatku w Nowym Roku życzył, a Trzej Królowie rozeszli się po świecie głosić Dobrą Nowinę – mówi Agnieszka Żołna Zdunek, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Oprócz kolędników na lipnickiej scenie zaprezentowały się poza konkursem przedszkolaki z Żegociny oraz Lipnicy Murowanej. W niedzielę zaś publiczność, poza pokazami konkursowymi, miała okazję posłuchać koncertu kolęd Izabeli Mytnik i Zespołu EKG.

- Dzięki tym dwóm dniom nasz Łokietkowy Gród tętnił życiem i stał się sercem małopolskiego tradycyjnego kolędowania osadzonego głęboko w polskiej tradycji - dodaje dyr. A. Żołna Zdunek.

 

Zobacz WYNIKI przeglądu

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama