Nowy numer 28/2018 Archiwum

O nowej ewangelizacji do… księży

W Nowym Sączu i Tarnowie odbywają się dni duszpasterskie dla księży z diecezji tarnowskiej.

Rozpoczęły się 24 stycznia w Nowym Sączu, a w Tarnowie potrwają od  25 do 26 stycznia. Gościem dni duszpasterskich jest bp Grzegorz Ryś, a tematem jego wykładu – nowa ewangelizacja. – Dokonują się przemiany w świecie, ale to nie jest tak, że motywem dla nowej ewangelizacji jest kryzys wiary, to nie wystarczy, żeby być ewangelizatorem. Wiarę trzeba odkrywać w sobie, żeby nią się dzielić – to jest właśnie główny motyw dla nowej ewangelizacji – powiedział bp Ryś.

Księża mają również okazję uczestnictwa w panelu na temat różnych aspektów sakramentu chorych. O roli mediów w apostolstwie chorych mówi ks. dr Wojciech Bartoszek z Katowic, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych, natomiast o moralnych i egzystencjalnych aspektach udzielania sakramentu chorych i duszpasterstwa chorych mówili ks. dr Marek Kluz oraz ks. Bogumił Bednarek, kapelan szpitala wojewódzkiego św. Łukasza w Tarnowie.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma