Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wychowanie zaczyna się od rodziców przejdź do galerii

Po raz pierwszy w naszej diecezji Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie zorganizowała rekolekcje dla rodziców o wychowaniu seksualnym dzieci.

Czterodniowe rekolekcje rozpoczęły się 24 stycznia w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Prowadzą je Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie z Łodzi.

- Chcemy przekonać rodziców do podjęcia rozmowy na ten temat ze swoimi dziećmi, bo to właśnie oni najlepiej je znają i wiedzą, w jaki sposób przekazać tę wiedzę, znajdą najlepszy czas i miejsce - mówią Magdalena i Piotr. - Wiemy, że wielu rodziców zmaga się z tym problemem. Choć to trudne zadanie, jest wykonalne. Chcemy wyposażyć rodziców w odpowiednią wiedzę, książki, pokazać dobre strony internetowe.

Program rekolekcji powstawał cztery lata. - To długo, ale był on potrzebny, by tematy zostały dobrze przygotowane. Podjęliśmy się tego, bo widzimy, jak to, co płynie ze strony liberalnej, jest mocne i bardzo agresywne, zarówno w stosunku do dzieci, jak i małżonków - dodają.

W rekolekcjach uczestniczy 80 osób, łącznie z dziećmi. - Pomysł zorganizowania takich rekolekcji zrodził się w zeszłym roku, wyszedł od Eli i Emila Gąsiorków z Diakonii Życia - mówi Bartek Juszczyk, organizator rekolekcji. Uczestnicy przyjechali m.in. z Tarnowa, Tarnowca, Bochni, Pasierbca, Limanowej, Żegociny. Opiekę duchową nad uczestnikami sprawuje ks. Józef Bąk, moderator Diakonii Życia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama